Diş Etleriniz Neden Dişlerinizden Çekiliyor?

Diş Etleriniz Neden Dişlerinizden Çekiliyor?

Diş Etleriniz Neden Dişlerinizden Çekiliyor?

Aynaya baktığınızda bazı dişlerinizin diğerlerinden daha büyük göründüğünü fark etmiş olabilirsiniz. Bu sadece kalıtımınızdan kaynaklanıyor olsa da, diş eti çizginizin küçülmesi ve dişlerinizden uzaklaşması da olabilir.

Bu çözülebilecek bir saç küçülmesi ve uzayan saç çizgisi durumu değildir. Diş eti çizgilerinin küçülmesi, ağzınızda bir şeylerin döndüğüne dair bir uyarı işaretidir ve bu iyi bir şey değildir.

KÜÇÜLEN DİŞ ETLERİ
Diş etleriniz dişlerinizden uzaklaştığında, bu diş eti hastalığının bir işaretidir. Diş eti hastalığının birkaç uyarı işareti vardır. Sorunların ilk belirtisi, dişlerinizi fırçalarken veya diş ipi kullanırken diş etlerinizin kanamasıdır. Diş etlerinizin kanadığını ilk fark ettiğinizde diş eti hastalığını (diş eti iltihabı) tedavi ederseniz, diş etleriniz normal, sağlıklı bir pembeliğe dönmelidir.

Ancak diş eti hastalığının başlangıç ​​aşamasında tedavi görmezseniz diş etlerinizde problemler devam edecektir. Diş etlerinizin dişlerinizden çekildiğini görmeye başlayacaksınız. Dişleriniz ve diş etleriniz arasında boşluklar fark edebilirsiniz ki bu iyi bir şey değildir.

Diş etleriniz dişlerinizden çekildiğinde, dişlerinizi ve diş etlerinizi enfeksiyona açık bırakır, bu da dişlerinize ve diş etlerinize daha fazla zarar verebilir. Ayrıca kalp krizi ve felç gibi başka sağlık sorunlarına da yol açabilir. Diş eti kütlesinin kaybı aynı zamanda diş kaybına da yol açabilir, çünkü diş etleri dişlerinizi çene kemiğine tutturmaya ve yerlerinde tutmaya yardımcı olur.

Diş etlerinizle ilgili sorunlarınız olup olmadığından emin değil misiniz? Dişlerinizi veya diş etlerinizi kontrol ettirmeniz gerekebileceğini düşünüyor musunuz? Bizi arayın. Dişlerinizi ve diş etlerinizi kontrol etmeniz için randevu almaktan memnuniyet duyarız.

Diş Etleriniz Neden Dişlerinizden Çekiliyor?

Yorum Yaz
Yorum Oku